ÖVRIGT / Diverse / Fat 13789021
*
nr 1378 9021
Fat
2 st, Nysilver, Inoxbeck Italien, med förgyllda kanter. Längd: 32,5cm
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 19:05:47
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat förgyllda kanter inoxbeck italien nysilver pläter
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8341 Fat
Försilvrad koppar. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:05
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:54
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8280 Karaff
+ fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:36
*
Fat
nr 1378 9021
Fat
2 st, Nysilver, Inoxbeck Italien, med förgyllda kanter. Längd: 32,5cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat förgyllda kanter inoxbeck italien nysilver pläter
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8341 Fat
Försilvrad koppar. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:05 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:54 -
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8280 Karaff
+ fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:36



