ÖVRIGT / Diverse / Fat 13789021
*
nr 1378 9021
Fat
2 st, Nysilver, Inoxbeck Italien, med förgyllda kanter. Längd: 32,5cm
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 19:05:47
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat förgyllda kanter inoxbeck italien nysilver pläter
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:13
-
6600 Fat
3 st, silver. Diameter: 15,5-20, vikt: 380 gr ca
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:11
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6055 Fat
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Grönt g..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:28
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:31
-
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:02
*
Fat
nr 1378 9021
Fat
2 st, Nysilver, Inoxbeck Italien, med förgyllda kanter. Längd: 32,5cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat förgyllda kanter inoxbeck italien nysilver pläter
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:13 -
6600 Fat
3 st, silver. Diameter: 15,5-20, vikt: 380 gr ca
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:11 -
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6055 Fat
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Grönt g..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:28 -
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:31 -
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:02



